Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podpalacza

Data publikacji 22.08.2014

Policjanci zatrzymali 55-letniego mieszkańca woj.kujawsko-pomorskiego, który w miejscowości Wielki Garc w gminie Pelplin podpalił dom jednorodzinny. Mężczyzna usłyszy dzisiaj zarzuty. Za spowodowanie zdarzenia zagrażającemu życiu i zdrowi osób grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatnią środę kilka minut po godzinie 15.00. policjanci z komisariatu w Pelplinie otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Wielki Garc. Natychmiast na miejsce pojechał patrol.

Pracujący przy tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że zapaleniu uległ dom jednorodzinny, w którym w chwili powstania pożaru znajdowało się sześć osób. Policjanci wraz z gaszącymi ogień strażakami zapewnili bezpieczeństwo wszystkim poszkodowanym. Pomimo szybko podjętej akcji gaśniczej spaleniu uległy dwa pomieszczenia budynku.

Grupa dochodzeniowo-śledcza prowadziła oględziny. Z ustaleń policjantów oraz biegłego z zakresu pożarnictwa wynikało, że przyczyną powstania pożaru było podpalenie.

Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili, że ogień w domu celowo podłożył 55-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, który jest spokrewniony z poszkodowaną rodziną. Mężczyzna został zatrzymany i dzisiaj usłyszy zarzuty.

Za spowodowanie zdarzenia zagrażającemu życiu i zdrowi osób grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / pl)

 

Powrót na górę strony