Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za fałszowanie pieniędzy

Data publikacji 22.08.2014

Za fałszowanie pieniędzy i wprowadzanie ich do obiegu odpowiedzą przed sądem młodzi mężczyźni ustaleni i zatrzymani przez radomskich policjantów. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt komputerowy, który służył zatrzymanym do tego przestępczego procederu. Jak ustalono, podejrzani płacili fałszywkami w małych sklepach na terenie powiatu radomskiego. Czterech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych.

O tym, że wprowadzono w obieg podrobiony 100-złotowy banknot na początku miesiąca poinformowała radomskich policjantów pracownica jednego ze sklepów na terenie gminy Wierzbica. Wtedy wyjaśnianiem okoliczności zajęli się policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu radomskiej policji. Jak ustalili funkcjonariusze, w sklepie tym dwóch młodych mężczyzn zakupiło alkohol. Dopiero po pewnym czasie ekspedientka zorientowała się, że z banknotem jest coś nie tak. Jego tył był odwrotnie wydrukowany. Policjanci dokładnie sprawdzali wszystkie ślady i sygnały dotyczące tej sprawy i ustalili grupę mężczyzn podejrzanych o ten proceder.

Funkcjonariusze w zeszłym tygodniu zatrzymali dwóch mężczyzn z powiatu szydłowieckiego w wieku 23 i 27 lat podejrzanych o wprowadzanie do obiegu fałszywych środków pieniężnych. Obaj trafili do policyjnego aresztu, a policjanci prowadzili w tej sprawie kolejne czynności. W kolejnych dniach policjanci zatrzymali kolejnych podejrzanych w tej sprawie, mieszkańców tych samych okolic w wieku 19, 20 i 24 lat.

W efekcie prowadzonych działań policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy, który służył podejrzanym do przestępczego procederu. Zabezpieczono laptopy i drukarki. Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili, że podejrzani wprowadzili do obiegu co najmniej 9 fałszywych banknotów o nominale 100 złotych, za które kupowali alkohol i papierosy na targowiskach i w małych sklepach na terenie powiatu radomskiego.

Mężczyznom przedstawiono zarzuty oszustwa, fałszowania pieniędzy i wprowadzania ich do obiegu. Sąd zastosował wobec czterech z nich tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Przypominamy, że za fałszowanie pieniędzy grozi kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności, a za ich wprowadzanie w obieg nawet do 10 lat więzienia.

(KWP w Radomiu / pl)

 

Powrót na górę strony