Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapraszają na kolejną akcję znakowania rowerów

Data publikacji 23.08.2014

W niedzielę, 24 sierpnia 2014 roku na Wyspie Słodowej od godziny 14:00 policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu utworzą specjalny punkt w którym w ramach programu „Twój rower – Twoja własność” właściciele tego typu pojazdów będą mogli zarejestrować je w policyjnej bazie. Z funkcjonariuszami mieszkańcy Wrocławia będą mogli również porozmawiać o bezpieczeństwie i nie tylko…

Policjanci działając po raz kolejny w ramach tej akcji prewencyjnej pragną zachęcić mieszkańców naszego miasta do podejmowania wszelakich inicjatyw na rzecz dbania o bezpieczeństwo. Oznakowanie jednośladu to jedna z metod mających realny wpływ na to czy potencjalny złodziej podejmie próbę dokonania jego kradzieży. Rower z numerami naniesionymi przez Policję staje się towarem mało atrakcyjnym z uwagi na problemy z dalszą sprzedażą, a w przypadku zatrzymania do kontroli szybko można ustalić jego właściciela i tym samym łatwo udowodnić ewentualną kradzież. Nie należy również zapominać o tym jak ważne jest stosowanie markowych zabezpieczeń i parkowanie jednośladów w miejscach bezpiecznych.   

Policjanci Serdecznie Zapraszają do wzięcia udziału w akcji wszystkich chętnych mieszkańców Wrocławia. Przypominają również o konieczności zabrania ze sobą dokumentu tożsamości. Osoby, które przystąpią do programu „Twój rower-Twoja własność” otrzymają od funkcjonariuszy tzw. „dowód tożsamości roweru”, który jest dokumentem potwierdzającym tożsamość roweru oraz dane właściciela. W trakcie działań z policjantami i policjantkami porozmawiać będzie można także na tematy związane z ich codzienną służbą oraz uzyskać różnego rodzaju porady prewencyjne.

Rowery można również oznakować w każdym Komisariacie Policji podległym Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu.

(KWP we Wrocławiu / pl)

 

Powrót na górę strony