Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pirat drogowy na Wisłostradzie

Data publikacji 23.08.2014

Policjanci zatrzymali prawo jazdy motocykliście, który rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego. 25-latek kierujący jednośladem, przewożąc pasażera, jechał ponad 200 km/h.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, patrolując nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem drogę wojewódzką 871, na odcinku Wisłostrady w rejonie miejscowości Nagnajów, zauważyli motocykl marki Honda, którym jechały dwie osoby. Kierujący motocyklem poruszał się z nadmierną prędkością, zmieniał pasy ruchu i wyprzedzał nie sygnalizując tych manewrów kierunkowskazami.

Policjanci postanowili zatrzymać motocyklistę. W czasie pościgu kilkakrotnie zmierzyli jego prędkość, który na pewnych odcinkach Wisłostrady, jechał nawet ponad 200 km/h. Policjanci zatrzymali pędzących motocyklem. 25-latek kierujący jednośladem nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania. Przesłuchany w charakterze sprawcy wykroczenia przyznał się do zarzucanych mu czynów. Ponadto policjanci ujawnili brak ważnych badań technicznych pojazdu, co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

W związku z popełnionymi rażącymi wykroczeniami naruszającymi bezpieczeństwo w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz został sporządzony wniosek do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu o ukaranie. Za popełnione wykroczenia grozi mężczyźnie kara grzywny nawet do 5000zł.

(KWP w Rzeszowie / pl)

Powrót na górę strony