Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 82-letniej grzybiarki

Data publikacji 24.08.2014

33 funkcjonariuszy poszukiwało zaginionej 82-letniej kobiety, która podczas grzybobrania zabłądziła w lesie. Już po niespełna dwóch godzinach poszukiwań zaginiona została odnaleziona. Wyziębiona i zmęczona trafiła do lubaczowskiego szpitala.

Oficer dyżurny lubaczowskiej komendy Policji została powiadomiona o zaginięciu 82-letniej mieszkanki gminy Lubaczów. Z zawiadomienia wynikało, że kobieta cierpiąca na demencję starczą, wyszła z domu z zamiarem udania się do lasu na grzyby i do późnego popołudnia nie wróciła. Po nieudanych poszukiwaniach, rodzina zaginionej postanowiła zawiadomić o tym fakcie Policję.

Skierowani na miejsce policjanci podjęli natychmiastowe działania poszukiwawcze. Do akcji dołączyli strażacy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej, oraz funkcjonariusze straży granicznej z Lubaczowa i Horyńca Zdroju. Łącznie 33 funkcjonariuszy oraz policyjny pies tropiący przystąpiło do przeczesywania masywów leśnych gminy Lubaczów.

Po niespełna dwóch godzinach intensywnych poszukiwań, kobietę odnalazł funkcjonariusz ochotniczej straży pożarnej z Baszni Dolnej. Zaginiona przebywała na mokradłach leśnych oddalonych od jej miejsca zamieszkania ponad 3 kilometry. Wyziębiona i zmęczona 82-letnia kobieta karetką pogotowia została przewieziona do lubaczowskiego szpitala. Jej zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci przypominają:

  • Nie wybierajmy się na grzyby zbyt późno, gdyż zmrok może spowodować utratę orientacji w terenie.
  • Nie należy chodzić do lasu w pojedynkę, najlepiej zabrać ze sobą kogoś, kto zna teren.
  • Należy ocenić realnie swoje możliwości i czas, jaki mamy zamiar spędzić w lesie.
  • Pamiętajmy, że jeśli nie znamy terenu, nie oddalajmy się zbyt daleko od miejsca, z którego wyruszyliśmy.
  • Bardzo ważne, aby zabrać ze sobą telefon komórkowy i w przypadku zgubienia się natychmiast zgłosić ten fakt Policji, przed wyjściem należy sprawdzić stan baterii.
  • Dokładnie określmy rodzinie do jakiego lasu się wybieramy i w którym kierunku będziemy zmierzać oraz określmy godzinę powrotu do miejsca zamieszkania.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony