Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

1500 badań na zawartość alkoholu w sobotni wieczór

Data publikacji 25.08.2014

W sobotę policjanci bialskiego ruchu drogowego przeprowadzili na terenie miasta akcję „Stop agresji na drodze”. Celem działań było eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. W czasie kilku godzin policjanci wykonali 1500 badań stanu trzeźwości kierowców.

Działania policjantów rozpoczęły się o godzinie 20.00 i trwały do późnych godzin nocnych. Bialskim policjantom pomagały patrole ruchu drogowego z Lublina oraz z Łukowa. Szczególnym nadzorem objęte zostały okolice popularnych lokali rozrywkowych, restauracji i dyskotek. Mundurowi wykonali łącznie ponad 1500 badań kierowców.  Ujawniono 4 nietrzeźwych kierujących oraz jednego kierowcę prowadzącego auto pod wpływem narkotyków. Wynik narkotestera potwierdzić musi jeszcze badanie krwi.

Na szczególną uwagę zasługuje kierująca seatem 21-letnia mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego. Kobieta była badana na zawartość alkoholu dwukrotnie przez ten sam patrol. Kiedy w godzinach wieczornych przyjechała do Białej Podlaskiej była trzeźwa. Kierująca nie spodziewała się zapewne kolejnej kontroli. Po po kilku godzinach, gdy ponownie trafiła na policyjny patrol,  miała w organizmie 0.4 promila alkoholu.

Policjanci zapowiadają, że podobne kontrole będą przeprowadzane na terenie powiatu co kilka tygodni.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony