Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 500 porcji marihuany nie trafi na rynek

Data publikacji 25.08.2014

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel i posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze w mieszkaniu mężczyzny ujawnili i zabezpieczyli marihuanę, z której po podziale można byłoby uzyskać ponad 500 porcji handlowych tego narkotyku. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowie teraz przed sadem.

Do zatrzymania doszło późnym popołudniem w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy Śródmieście. Policjanci, mając podejrzenia, że młody mężczyzna może posiadać środki odurzające, postanowili przeprowadzić kontrolę w jego miejscu zamieszkania. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, ponieważ podczas sprawdzenia pokoju podejrzanego ujawnili znaczną ilość narkotyków. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy środki odurzające schowane były w szafie ubraniowej. Jak ustalili specjaliści, była to marihuana, z której po podziale można byłoby uzyskać ponad 500 porcji handlowych tego narkotyku.

18-letni mieszkaniec Wrocławia został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. skąd pochodziły środki odurzające, a także czy zatrzymany zajmował się również handlem.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony