Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzewanego o pedofilię

Data publikacji 25.08.2014

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zwabił 10-letnią dziewczynkę do samochodu pod pozorem pokazania mu kościoła i plebanii. Następnie wywiózł ją do lasu i wykorzystał. 49-latek trafił do lubaczowskiego aresztu.

Kilka dni temu policjanci z lubaczowskiej komendy zostali powiadomieni o ataku, który miał miejsce na terenie powiatu lubaczowskiego. Ofiarą padła 10-letnia dziewczynka, która została zwabiona przez mężczyznę pod pozorem pokazania mu kościoła i plebanii  w jednej z gmin powiatu. Dziecko wsiadło do jego samochodu i zostało wywiezione do lasu. Następnie mężczyzna, grożąc dziewczynce śmiercią, zmusił ją do dotykania go w miejsca intymne. Nie doszło do gwałtu. W pewnej chwili mężczyzna polecił dziecku wysiąść z samochodu i nazbierać liści. Dziewczynka wysiadła, wówczas pedofil odjechał. O wszystkim opowiedziała rodzicom, a ci natychmiast zawiadomili Policję.

Policjanci po niespełna dwóch godzinach od zgłoszenia zidentyfikowali sprawcę przestępstwa oraz pojazd, którym się poruszał. Nastepnie funkcjonariusze rozpoczęli działania pościgowe, które przebiegały przez cztery województwa: podkarpackie, lubelskie, małopolskie i świętokrzyskie. Dwa dni później trop zaprowadził policjantów pod jeden z hoteli w Busku-Zdroju. Sprawca przestępstwa, 49-letni mieszkaniec województwa małopolskiego, był bardzo zdziwiony, widząc w drzwiach pokoju hotelowego policjantów.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do lubaczowskiego aresztu. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że w przeszłości był już notowany za pedofilię, gwałt, wymuszenia rozbójnicze, oszustwo, włamania i kradzieże, za które odsiadywał wyroki pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / pl)

Powrót na górę strony