Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci czujni przed meczem

Data publikacji 25.08.2014

Pięć osób zostało zatrzymanych do wyjaśnienia po tym jak w samochodzie, którym jechali, policjanci ujawnili kominiarki, rękawice do walki i ochraniacze na zęby. Pojazd był kontrolowany w związku z przejazdem kibiców na mecz.

W sobotę policjanci kontrolowali pojazdy na ul. Szosa Poznańska w związku z przyjazdem kibiców na mecz, który miał odbyć się w Stargardzie Szczecińskim pomiędzy drużynami Błękitni Stargard Szczeciński a Zagłębie Sosnowiec.

Po południu funkcjonariusze zatrzymany został samochód marki "VW Golf" na sosnowieckiej rejestracji. W trakcie kontroli w bagażniku pojazdu ujawnili trzy zestawy do walki wręcz, tj. rękawice i ochraniacze na zęby, a także kominiarki. Podejrzewając, że mężczyźni planują konfrontację siłową z kibicami innego klubu zostali doprowadzeni do komisariatu policji, gdzie zostali rozpytani na okoliczność posiadanych przedmiotów.
 
Czterech pasażerów i kierowca, mieszkańcy  Sosnowca i okolic, twierdzili, że nie wiedzą, do kogo należą rękawice, kominiarki i ochraniacze, jak również jak to się stało, że te przedmioty trafiły do bagażnika. Co dziwne, właściciel pojazdu obecny wśród zatrzymanych również nie potrafił wytłumaczyć pochodzenia przedmiotów w jego pojeździe.

Z relacji mężczyzn wynikało, że w zasadzie nie znają się nawzajem, nie znają swoich imion i nazwisk, ale razem jechali do Świnoujścia na weekend. Twierdzili również, że nie są kibicami żadnej z drużyn i słabo interesuje ich piłka nożna, jednak przy kilku z nich znaleziono karty  kibica kilku klubów piłkarskich, np. Zagłębia Sosnowiec.

(KWP w Szczecinie / pl)

Powrót na górę strony