Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na pracownicę firmy pożyczkowej

Data publikacji 25.08.2014

Giżyccy kryminalni zatrzymali 25-letniego mieszkańca Giżycka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna na jednej z klatek schodowych napadł na pracownicę jednej z firm pożyczkowych. 25-latek odpowie także za kradzież z włamaniem do mieszkania. Ponadto okazało się, że Sebastian S. był poszukiwany listem gończym przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzieże i włamania.

Do rozboju doszło 7 sierpnia br. w jednym z giżyckich bloków. Wówczas sprawca na klatce schodowej, używając gazu łzawiącego, napadł na pracownicę jednej z firm pożyczkowych, a następnie zabrał jej saszetkę, w której znajdowały się drobne przedmioty.  Kryminalni pracujący nad sprawą rozboju ustalili sprawcę. W piątek do policyjnego aresztu trafił 25-letni mieszkaniec Giżycka.

Policjanci w trakcie dalszych czynności ustalili, że mężczyzna ma także związek z włamaniem, do którego doszło w miniony czwartek w jednej z miejscowości  w gminie Wydminy. 25-latek poprzez wybicie okna wszedł do mieszkania, skąd zabrał m.in. telefon stacjonarny, dekoder, zegarek, 10 butelek alkoholu, radio, pieniądze. Ponadto okazało się, że Sebastian S. był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Łomży. 25-latek ma na swoim koncie kradzieże i włamania.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.        

Jeszcze dziś Sebastian S. trafi do aresztu śledczego.    

(KWP w Olsztynie / pl)

 

Powrót na górę strony