Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca śmiertelnego wypadku trafi za kraty

Data publikacji 25.08.2014

Prowadzone przez kryminalnych na szeroką skalę poszukiwania sprawcy śmiertelnego wypadku doprowadziły do osobistego stawiennictwa kierowcy w jednostce Policji. W obecności swojego adwokata usłyszał już prokuratorskie zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy potrąconej na pasach ofierze. Wobec 51-latka sąd zastosował tymczasowy areszt.

Przypomnimy, że do tragicznego zdarzenia doszło 13 sierpnia 2014 roku około godziny 20:30 w Pabianicach przy ul. Warszawskiej, gdzie nieznany sprawca potrącił  przechodzącego po pasach  67-letniego mężczyznę i uciekł z miejsca zdarzenia. Pieszy zmarł w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń.

Zabezpieczone na miejscu ślady kryminalistyczne i fachowa pomoc biegłego z zakresu mechanoskopii i identyfikacji pojazdów  pozwoliły początkowo na ustalenie marki i rocznika samochodu uczestniczącego w zdarzeniu. Kryminalni pabianickiej komendy, bazując na tych danych rozpoczęli dwutorowo poszukiwanie mercedesa i jego właściciela. Sprawdzano warsztaty samochodowe, warsztaty blacharsko-lakiernicze, serwisy, wszystkie mercedesy z danego rocznika zarejestrowane na terenie powiatu pabianickiego. Kilka dni żmudnych i zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań zaowocowały odnalezieniem na jednej z pabianickich posesji naprawionego już samochodu uczestniczącego w wypadku. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli  uszkodzone części, powstałe prawdopodobnie na skutek potrącenia pieszego, jednak po właścicielu nie było śladu.

Zatrzymanie ukrywającego się po zdarzeniu 51-letniego mieszkańca gminy Ksawerów było tylko kwestią czasu. Kolejne godziny prowadzonych przez kryminalnych działań operacyjnych i zacieśniania pętli wokół podejrzanego, doprowadziły w dniu 22 sierpnia 2014 roku do osobistego jego stawiennictwa w miejscowej jednostce Policji. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został doprowadzony do pabianickiej prokuratury, gdzie w obecności swojego adwokata usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczki z miejsca zdarzenia i nie udzielenia pomocy potrąconej na pasach ofierze. Wobec sprawcy sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony