Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano plantację konopi

Data publikacji 26.08.2014

Policjanci Centralnego Biura Śledczego w piwnicy jednego z lokali gastronomicznych na terenie gminy Wielbark zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 170 krzaków o czarnorynkowej wartości 200 tys. złotych. 26-letni Wojciech G. podejrzany o uprawę znacznych ilości narkotyków już usłyszał zarzut. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego po raz kolejny uderzyli w środowisko zajmujące się przestępczością narkotykową. Tym razem udaremnili przedostanie się na rynek narkotyków o czarnorynkowej wartości 200 tys. złotych.

Funkcjonariusze podejrzewali, że w jednym z lokali gastronomicznych na terenie gminy Wielbark może znajdować się uprawa konopi indyjskich. Po przeszukaniu pomieszczeń restauracji, w piwnicy budynku, policjanci znaleźli blisko 170 krzaków konopi w różnej fazie wzrostu. Kryminalni zabezpieczyli także profesjonalny sprzęt oświetleniowy, wentylacyjny oraz nawadniający służący do uprawy nielegalnych roślin.

Do tej sprawy zatrzymano trzy osoby, z których 26-letni Wojciech G. usłyszał zarzut uprawy znacznej ilości narkotyków. Mężczyźnie, który był już karany za posiadanie środków odurzających, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń policjantów wynika, że 26-latek działał od kilku miesięcy, a narkotyki o czarnorynkowej wartości 200 tys. złotych były przeznaczone na rynek powiatu szczycieńskiego oraz centralnej Polski.

Wobec podejrzanego zastosowano policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Szczytnie.

(KWP w Olsztynie / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.99 MB)

Powrót na górę strony