Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich

Data publikacji 26.08.2014

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez policjantów z Wrocławia podejrzany o nielegalną uprawę konopi. W wyniku przeprowadzonej realizacji zabezpieczono 108 krzewów i ponad kilogram suszu roślinnego. Plantacja prowadzona była na działce ogrodowej. Za swój czyn mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Policjanci pionu kryminalnego z komisariatu na wrocławskim Rakowcu prowadząc czynności operacyjne na podległym terenie uzyskali informację o miejscu, w którym mogą znajdować się narkotyki. Funkcjonariusze ujawnili na jednej z działek ogrodowych uprawę marihuany.

Łącznie zabezpieczono 108 krzewów. Dodatkowo w trakcie dalszych czynności ujawniono karton tekturowy z zawartością suszu roślinnego w postaci marihuany o wadze ponad 1 kg. Do sprawy zatrzymano 30-letniego mieszkańca Wrocławia.

Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności przestępczego procederu, w tym, jakie było dalsze przeznaczenie uzyskiwanych w tym miejscu środków odurzających. Wobec zatrzymanego sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy, że uprawa konopi zagrożona jest karą do 3 lat, a w przypadku, gdy można z niej uzyskać znaczną ilość narkotyków, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi zaś kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest znaczna ilość środków odurzających, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / pl)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.77 MB)

Powrót na górę strony