Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzieże samochodów

Kilkumiesięczna praca policjantów z północnopraskiej komendy doprowadziła do ustalenia i zatrzymania trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzieże z włamaniem do pojazdów różnych marek. Funkcjonariusze odzyskali dwa pojazdy pochodzące z przestępstw. W trakcie przeszukania lokalu jednego z mężczyzn, ujawniono przedmioty służące do ich popełnienia. Robert Ch., Mateusz K. i Marcin K. usłyszeli łącznie 6 zarzutów kradzieży z włamaniem. Robert Ch. najprawdopodobniej usłyszy jeszcze dodatkowo trzy zarzuty.

Kilka miesięcy zajęło policjantom zajmującym się zwalczaniem przestępczości samochodowej z północnopraskiej komendy rozpracowanie grupy zajmującej się kradzieżami pojazdów. Z ich ustaleń wynika, że mężczyźni najprawdopodobniej dokonywali kradzieży z włamaniem do pojazdów różnych marek na terenie Warszawy oraz poza jej granicami. W trakcie zorganizowanej zasadzki, policjanci zatrzymali pierwszego z podejrzanych, Roberta Ch. Podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez mężczyznę, funkcjonariusze znaleźli moduły komputerowe służące do popełniania tych przestępstw, pieniądze, telefony komórkowe i tablice rejestracyjne. Wówczas policjanci odzyskali jeden ze skradzionych pojazdów o wartości 40.000 złotych. Citroen zaparkowany był na terenie ogródków działkowych w podwarszawskiej miejscowości.

Następnie wpadł Mateusz K. Trzeci z mężczyzn, Marcin K. ukrywał się przed organami ścigania. Do jego zatrzymania doszło poza granicami Warszawy, gdy zamierzał ukryć się w kolejnym miejscu. W trakcie dalszych przeszukań, w garażu jednego z podejrzanych, policjanci ujawnili innego citroena, skradzionego z terenu Targówka wraz z częściami do sprzętu AGD i narzędziami do ich naprawy, o łącznej wartości 60.400 złotych. Oba odzyskane pojazdy zostały zabezpieczone. Dodatkowo, funkcjonariusze zabezpieczyli jeszcze dwa inne pojazdy, mercedesa i citroena, które najprawdopodobniej mogły służyć do popełniania przestępstw. To wykażą badania w laboratorium.

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnych cel. Po zebraniu materiału dowodowego, podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury. Robert Ch. (33 l.) usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy, Mateusz K. (32 l.) usłyszał cztery zarzuty kradzieży z włamaniem, a Marcin K. (32 l.) usłyszał dwa takie zarzuty. Robert Ch. najprawdopodobniej usłyszy jeszcze dodatkowo trzy zarzuty kradzieży z włamaniem pojazdów. Mężczyzna trafił do zakładu karnego, w celu odbycia kary 4 lat pozbawienia wolności. 33-latek był poszukiwany listami gończymi przez Sąd Rejonowy m. st. Warszawy i Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów. Pozostali dwaj podejrzani, decyzją prokuratora, zostali objęci dozorem policyjnym. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

(KSP / pt)

 

Powrót na górę strony