Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o czyny pedofilskie

Data publikacji 26.08.2014

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu namierzyli i zatrzymali na terenie województwa śląskiego mężczyznę, który podając się w kontaktach telefonicznych za lekarza ginekologa, nakłonił 13-latkę do wykonania i przesłania swoich intymnych zdjęć. Mężczyzna usłyszał już zarzut składania przez telefon małoletnim poniżej 15 roku życia propozycji produkowania i utrwalania treści pornograficznych. Grozi mu za to do dwóch lat więzienia.

Policjanci z wydziału kryminalnego mazowieckiej komendy wojewódzkiej przez szereg dni weryfikowali informacje dotyczące mężczyzny, który najprawdopodobniej przypadkowo wyszukiwał telefonicznie kontakty do kobiet, w wielu przypadkach nastolatek. W rozmowach przedstawiał się jako lekarz ginekolog i tak prowadził rozmowę, że nakłaniał do wykonania i przesłania mu zdjęć intymnych części ciała.

Funkcjonariusze zebrali materiał operacyjny i procesowy, który dał podstawę do zatrzymania 35-latka z Jaworzna w województwie śląskim. Został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Siedlcach, gdzie usłyszał zarzut przestępczego kontaktu z 13-latką.

Podejrzany przyznał się do zarzutu. Za czyn opisany w art. 200a par 2 kodeksu karnego przewiduje się do 2 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zastosowała wobec Łukasza D. środek zapobiegawczy w postaci dozoru i zakazu opuszczania kraju.

Prowadzący sprawę sprawdzają teraz inne kontakty, które nawiązywał podejrzany, ponieważ najprawdopodobniej pokrzywdzonych małoletnich było więcej.

(KWP w Radomiu / pl)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja