Nowe radiowozy dla KSP - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe radiowozy dla KSP

Data publikacji 26.08.2014

Do dyspozycji policjantów Komendy Stołecznej Policji trafiło już 15 z 32 nowych oznakowanych samochodów m-ki Kia Ceed zakupionych ze środków z budżetu Państwa wyasygnowanych przez Komendę Główną Policji, a także środków samorządu miasta stołecznego Warszawy. Łącznie na ten cel wydatkowano ponad 2 mln złotych.

Koszty zakupu nowych samochodów pokryła w części Komenda Główna Policji ze środków przyznanych przez budżet Państwa, a także Urząd m.st. Warszawy w ramach zawartego w dniu 14 lipca br. porozumienia w sprawie przekazania Policji środków finansowych stanowiących dochody własne samorządu. Dzięki temu warszawskie jednostki Policji otrzymają łącznie 32 nowe radiowozy, z których 15 zostało już przekazanych do dyspozycji policjantów. Najwięcej, bo 6 samochodów trafiło do funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, po dwa samochody do jednostek Policji w Śródmieściu i na Mokotowie, natomiast po jednym aucie do pięciu pozostałych komend rejonowych.

Zdaniem Komendanta Stołecznego Policji nadinsp. Dariusza Działo dobra współpraca z jednostkami samorządu terytorialnego ma ogromne znaczenie nie tylko ze względu na poprawę skuteczności służb porządkowych, ale także służy sprawie najważniejszej - poczuciu bezpieczeństwa mieszkańców danej gminy. Pierwszy w tym roku zakup środków transportowych w ramach zawartego z miastem stołecznym Warszawa porozumienia jest tego najlepszym dowodem.

Pozostałych 17 radiowozów z zakupionej partii po jednej sztuce trafi w najbliższym czasie do siedmiu komend rejonowych Warszawy, natomiast 10 samochodów zostanie przekazanych Wydziałowi Ruchu Drogowego.

Jak podkreśla Zastępca Komendanta ds. Logistyki mł. insp. Małgorzata Łyszko-Domagalska, nie jest to ostatni w tym roku zakup środków transportowych dla stołecznych policjantów.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja