Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał przez serwis internetowy

Data publikacji 28.08.2014

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą pod nadzorem prokuratury okręgowej prowadzą śledztwo w sprawie oszustwa na szkodę 341 osób, dotyczącego doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przedsiębiorców. 25 sierpnia 2014 r. w związku ze sprawą został zatrzymany 31-letni Krzysztof H. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za oszustwo dotyczące mienia znacznej wielkości grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP przy współpracy z kolegami z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu zatrzymali 31-letniego Krzysztofa H. Mężczyzna był poszukiwany w związku ze sprawą prowadzoną pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie dotyczącą oszustwa lub usiłowania dokonania oszustwa na szkodę 341 osób na łączną kwotę prawie 530 tysięcy złotych i doprowadzenia co najmniej trzech pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Jak ustalili prowadzący sprawę policjanci, 31-latek założył serwis internetowy, przez który wysyłał do przedsiębiorców wiadomości mailowe wskazujące na konieczność ich otwarcia i dokonujących automatycznego przekierowania na stronę portalu, na który do obejrzenia zawartości strony konieczne było zaakceptowanie plików Cooki, w wyniku czego dochodziło do automatycznego zawarcia płatnej umowy abonamentowej na korzystanie z portalu bez wiedzy użytkownika. Funkcjonariusze ustalili, że takie wiadomości mogły zostać wysłane do kilkudziesięciu tysięcy osób, z których część mogła paść ofiarą oszustwa.

Jak się okazało, mężczyzna jest znany policji. Wcześniej na terenie kraju prowadził podobną działalność i nadal toczą się przeciwko niemu postępowania karne.

26 sierpnia 2014 r. prokurator ogłosił Krzysztofowi H. zarzut o to, że w okresie od czerwca do lipca 2014 r. w Warszawie, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził lub usiłował doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem co najmniej 341 osób w kwocie prawie 530 tysięcy złotych i doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem co najmniej trzech pokrzywdzonych na kwotę 1792 zł.

Wczoraj sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / bf)

Powrót na górę strony