Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn - zmiany w organizacji ruchu

Data publikacji 29.08.2014

Rozpoczynają się XVIII Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn – mecz otwarcia już 30 sierpnia br. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Rozgrywki potrwają do 21 września – 24 reprezentacje różnych państw rozegrają łącznie 103 mecze na 7 obiektach. W związku z mistrzostwami w miastach-gospodarzach zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego.

WARSZAWA

W sobotę, 30 sierpnia, na Stadionie Narodowym odbędzie się mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej pomiędzy Polską i Serbią. Od godz. 11.00 obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński będzie wyłączony z ruchu indywidualnego za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych. Otwarcie zamkniętego obszaru nastąpi około godziny 20.30. Po imprezie, w przypadku gdyby znaczna część publiczności chciała pieszo wracać do centrum miasta wyłączona z ruchu zostanie aleja i most Józefa Poniatowskiego (na odcinku rondo J. Waszyngtona - rondo gen. Ch. de Gaulle’a).

W czasie wyłączenia z ruchu obszaru Saskiej Kępy autobusy linii 117, 138, 146 pojadą objazdem - ulicami Zwycięzców, Saską i al. J. Waszyngtona. Dojazd na stadion ułatwi linia tramwajowa 77, która w godz. 16.00-20.30, będzie kursowała na trasie: pl. Narutowicza - al. Zieleniecka.

W przypadku wyłączenia z ruchu mostu Józefa Poniatowskiego na trasy zmienione zostaną skierowane linie tramwajowe: 7, 8, 9, 22, 24, 77 oraz autobusowe: 102, 111, 117, 141, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72. Zostanie uruchomiona autobusowa linia zastępcza Z (na trasie: pl. Zawiszy-Krucza). Kibice wracający do domów będą mogli skorzystać z dodatkowych kursów linii 3 (al. Zieleniecka - Gocławek), 509 (rondo Waszyngtona – Nowodwory, al. Zieleniecka – Gocław) oraz linii nocnych N42, N43 i N81. Zostaną również uruchomione dodatkowe linie autobusowe 902 (Wybrzeże Szczecińskie - Dw. Centralny) i 903 (rondo Waszyngtona - Bródno-Podgrodzie).

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych imprezami masowymi można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

Dodatkowo informujemy, że 30 sierpnia (sobota) na czas inauguracji Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn na Stadionie Narodowym, policjanci wyznaczą dodatkowe czasowe miejsca parkingowe, które będą znajdowały się przy:

- ul. Żupniczej (parkowanie będzie możliwe przy krawędzi jezdni)

- ul. Wybrzeże Helskie (od ul. Ratuszowej do Mostu Gdańskiego, przy krawędzi jezdni)

- parkingu przed wejściem do ZOO od strony Mostu Gdańskiego.

Ponadto w Komendzie Stołecznej Policji uruchomiona zostanie specjalna infolinia o utrudnieniach w ruchu drogowym.

Pod numerem telefonu 22 603-80-38 zarówno warszawiacy, jak i wszyscy ci, którzy odwiedzają w tym czasie stolicę, będą mogli dowiedzieć się o bieżących utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu drogowego w Warszawie w związku z imprezą na Stadionie Narodowym.

Infolinia zostanie uruchomiona o godzinie 13:00 w dniu 30 sierpnia 2014 r. (sobota).

(źródło: KSP)


KRAKÓW

Dla kibiców i turystów odwiedzających Małopolskę uruchomiona została specjalna infolinia. Policjanci dyżurujący całodobowo przy infolinii podpowiedzą jak dojechać do Hali Widowisko - Sportowej, jak ominąć utrudnienia drogowe, ale także jakie zasady obowiązują w czasie trwania imprezy masowej czy jak się zachować w różnych sytuacjach związanych z działaniami Policji

Infolinia funkcjonować będzie w godzinach 8:00-24:00 pod numerem 12 61 51 410.

Wśród dyżurujących przy infolinii osób będą także posługujące się językiem angielskim.

Już teraz podajemy Państwu informacje, które mogą być pomocne w planowaniu dojazdów na mecze:

- dojazd indywidualny możliwy będzie zarówno od strony al. Pokoju, jak też od ul. Mogilskiej, al. Jana Pawła II (skrzyżowanie JPII/Meissnera/Lema przejezdne we wszystkich kierunkach),

- komunikacja miejska:

·  w dniu 31 sierpnia br. kursować będą następujące linie: tramwajowe od al. Pokoju (1, 4,10, 14, 22, 52),  autobusowe z ulicy ul. Mogilskiej i al. Jana Pawła II (w tym linia 704 „za tramwaj”),

·  od dnia 1 września br. wyłączony zostanie ruch tramwajowy przy al. Pokoju na odcinku Dąbie – Rondo Czyżyńskie i wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa tj. linia 714 co 8 minut, przy ul. Mogilskiej i al. Jana Pawła II przywrócony zostanie ruch tramwajów (linie 1, 4, 10, 22, 52) oraz autobus linii 128 (na trasie Mistrzejowice – Zajezdnia Płaszów tj. min. ulicami: Młyńska, Meissnera, Lema, al. Pokoju, Ofiar Dąbia, Stoczniowców),

·   dodatkowo w dniach rozgrywania meczy, tj. 31.08, 2.09, 4.09, 6.09, 7.09, będzie kursował autobus linii specjalnej 404 w godzinach 22.00 – 0.00 na trasie Hala Kraków Arena – Rondo Mogilskie – Dworzec Główny,

- parkingi: dla transportu indywidualnego na terenie Hali Kraków Arena, dla autokarów - prawy pas ul. Lema na odcinku od ul. Dąbskiej do al. Pokoju.

(źródło: KWP w Krakowie)

Powrót na górę strony