Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 250 gramów haszyszu nie trafi na rynek

Policjanci z wydziału kryminalnego siedleckiej komendy zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich. Jedna z nich znajdowała się w pokoju mieszkania w bloku i prowadzona była w specjalnie do tego celu przystosowanym namiocie. W związku z tą sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 21 i 27 lat. Policjanci zabezpieczyli 130 krzewów konopi indyjskich oraz ponad 250 gramów haszyszu i kilkadziesiąt gramów marihuany.

W ciągu ostatnich dni policjanci wydziału kryminalnego siedleckiej komendy zajmujący się przestępczością narkotykową wykryli i zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich. Pierwsza z nich znajdowała się w pokoju mieszkania w bloku i prowadzona była w specjalnie do tego celu przystosowanym namiocie, w którym znajdowały się również urządzenia wspomagające wzrost roślin. Funkcjonariusze zabezpieczyli 72 krzewy konopi indyjskich. W związku z tą nielegalną uprawą zatrzymano 27-letniego siedlczanina wynajmującego mieszkanie, w którym ujawniono plantację. Ponadto podczas przeszukania użytkowanej przez niego piwnicy znaleziono ponad 250 gramów haszyszu i 55 gramów marihuany.

Druga z nielegalnych plantacji znajdowała się na nieużytkach rolnych na terenie gm. Suchożebry. Tam policjanci zabezpieczyli 58 krzewów konopi i zatrzymali 21-latka. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

W najbliższym czasie 27-latek odpowie za nielegalną uprawę konopi i posiadanie znacznej ilości środków odurzających, za co grozić mu może do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast 21-latek odpowie za prowadzenie nielegalnej uprawy - to przestępstwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / pl)

 

Powrót na górę strony