Nietrzeźwy motocyklista zatrzymany - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy motocyklista zatrzymany

Data publikacji 29.08.2014

Patrolujący w radiowozie z wideorejestratorem ulice Warszawy policjanci wydziału ruchu drogowego po krótkim pościgu zatrzymali motocyklistę, który w niecałe 3 minuty popełnił 6 wykroczeń. Dodatkowo okazało się, że kierujący jednośladem był nietrzeźwy i ma orzeczony obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów.

Zdarzenie zarejestrowała kamera w radiowozie stołecznych policjantów.  To miała być zwykła kontrola, jednak poruszający się ulicą Wolską motocyklista mimo wyraźnych znaków dawanych przez policjantów nie zatrzymał się do kontroli. Uciekając, nie stosował się do obowiązującego oznakowania, a także sygnalizacji świetlnej i o ponad 100 km/h przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość. Mężczyzna jechał z pasażerem.

Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierujący nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Zakończył się on przy ul. Obozowej, gdzie motocyklista nie zapanował nad pojazdem i uderzył w dwa stojące przed nim samochody osobowe. Pomimo dalszej ucieczki pieszo szybko został zatrzymany i obezwładniony przez policjantów. Okazało się, że zatrzymany 20-latek był nietrzeźwy (1 promil alkoholu w organizmie), a ponadto nie powinien w ogóle kierować motocyklem, gdyż ma orzeczony obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci skierowali, za pośrednictwem Prokuratury Rejonowej Warszawa Wola, wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny. Za kierowanie motocyklem w stanie nietrzeżwym grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Motocykliście grozi także dożywotnie odebranie uprawnień do kierowania. Oddzielnie odpowiadać też będzie za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.

(KSP / pl)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja