Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za udział w zmowie przetargowej

Data publikacji 29.08.2014

Policjanci z katowickiej komendy wojewódzkiej zwalczający korupcję zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w zmowie przetargowej. Zatrzymany usłyszał zarzut wejścia porozumienie z prezydentem miasta i doprowadzenia w ten sposób do zwycięstwa jego firmy budowlanej w przetargu na realizację zespołu budynków socjalnych. To ciąg dalszy sprawy korupcji we władzach Zawiercia.

W prowadzonej sprawie dotyczącej przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej policjanci z wydziału do walki z korupcją śląskiej komendy zatrzymali 61-letniego mieszkańca Zawiercia. Zatrzymany mężczyzna usłyszał w częstochowskiej prokuraturze okręgowej zarzut udziału w zmowie przetargowej w postępowaniu dotyczącym wykonania 12 budynków socjalnych w Zawierciu. Wartość tego zadania przekraczała kwotę 9 mln zł.

Po zatrzymaniu prowadzącego firmę budowlaną stróże prawa przeszukali pomieszczenia w jego przedsiębiorstwie oraz miejscu zamieszkania, zabezpieczając dokumentację związaną z realizacją zleceń na rzecz Urzędu Miasta w Zawierciu.

Wobec zatrzymanego przedsiębiorcy prokurator zastosował poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ta ma charakter rozwojowy. Policjanci i prokuratura nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tym śledztwie.

(KWP w Katowicach / pl)

 

Film Zatrzymany za udział w zmowie przetargowej

Pobierz plik Zatrzymany za udział w zmowie przetargowej (format mp4 - rozmiar 28.35 MB)

Powrót na górę strony