Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zmagania policyjnych psów służbowych

Data publikacji 29.08.2014

Przewodnicy psów służbowych wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi stanęli do rywalizacji. Wczoraj rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje do Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2014. Podczas zwodów psy muszą wykazać się nie tylko karnością, ale również doskonale poradzić sobie z torem przeszkód i tropieniem śladów ludzi.

Wczoraj rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje do Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2014 dla przewodników i psów służbowych o specjalności patrolowo-interwencyjnej. Podczas wojewódzkich eliminacji wyłonieni zostaną najlepsi przewodnicy oraz ich czworonożni podopieczni.

Nasze psiaki muszą wykazać się nie tylko karnością i posłuszeństwem, ale również umiejętnością współpracy ze swoim przewodnikiem. Pies służbowy musi potrafić ubezpieczać policjanta w trakcie interwencji oraz bronić go przed agresywnym napastnikiem. Do zawodów przystąpiło 35 przewodników z psami służbowymi. Podczas zawodów sprawdzane jest także agresja oraz umiejętność tropienia. Przeskok przez ścianę, przejście po kładce, drabince i przez tunel to kolejne elementy „punktowane” przez komisję konkurencji.

Dwaj przewodnicy psów patrolowo-tropiących będzie reprezentowało nasze województwo na Kynologicznych Mistrzostwach Polski, które odbędą się na przełomie września i października w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

(KWP w Lublinie / pl)

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 25.59 MB)

Powrót na górę strony