Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadki plantatorów konopi indyjskich

Data publikacji 29.08.2014

Krakowscy policjanci zlikwidowali dwie profesjonalnie prowadzone plantacje, zabezpieczyli krzewy konopi indyjskich oraz gotowy już susz marihuany. Z kolei nowotarscy „kryminalni” zabezpieczyli konopie, z których można było wytworzyć około kilogram narkotyku.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie dwukrotnie docierali do miejsc, gdzie znajdowały się plantacje konopi indyjskich. Pierwsza z tych upraw przygotowana została w mieszkaniu w centrum miasta wynajmowanym przez dwóch młodych mężczyzn. Jeden z pokoi został całkowicie zaadaptowany na potrzeby uprawy – ściany obłożono folią aluminiową, zamontowano urządzenia wentylacyjne i nawadniające oraz specjalne oświetlenie.  Policjanci zabezpieczyli tam 85 krzewów konopi indyjskiej w różnych fazach wzrostu oraz kilkadziesiąt gramów gotowego już narkotyku. Obydwaj mężczyźni (20- i 23-latek) zostali zatrzymani pod zarzutem uprawy konopi indyjskich, z których można uzyskać znaczną ilość środka odurzającego oraz przygotowania narkotyku do wprowadzenia do obrotu. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Druga plantacja także znajdowała się  w centrum miasta – tym razem plantatorem był 32 letni mężczyzna, który profesjonalnie przygotował zaplecze do uprawy: w specjalnie przygotowanym namiocie funkcjonariusze odnaleźli doniczki z dojrzałymi już roślinami, nadającymi się do ścięcia i przetworzenia oraz słoiki 5-litrowe wypełnione gotowym już suszem. Zatrzymany mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków i uprawę konopi indyjskich.

Także policjanci komisariatu 3 Policji w Krakowie zatrzymali dwie osoby, które prowadziły domową uprawę konopi, podczas przeszukania zajmowanego przez nie mieszkania funkcjonariusze odnaleźli kilka doniczek z krzewami konopi indyjskich oraz susz marihuany. Obydwoje zatrzymani, studenci, usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, zarzuty zostaną uzupełnione o uprawę konopi indyjskich, po dokładnym zbadaniu laboratoryjnym zabezpieczonych roślin. Mężczyźnie przedstawiono także  zarzut przywłaszczenie dokumentów rożnych osób.

Nowotarscy policjanci uderzyli w narkotykowy proceder prowadzony na Podhalu - w Ludźmierzu namierzyli plantację prowadzoną w budynku mieszkalnym. W specjalnie do tego celu przygotowanych dwóch namiotach znajdowało się 10 donic z krzewami konopi indyjskiej oraz 3 kolejne krzewy w trakcie suszenia. Z tej ilości konopi mogło powstać około kilograma narkotyku. Sprawcę – 35-letniego mieszkańca Ludźmierza zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury.

Dzięki działaniom małopolskich policjantów duże ilości marihuany nie trafią na rynek, a osoby uwikłane w narkotykowy proceder odpowiedzą za popełnione przestępstwa.

(KWP w Krakowie / pl)

Powrót na górę strony