Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbicie grupy trudniącej się czerpaniem korzyści z nierządu i praniem brudnych pieniędzy

Data publikacji 29.08.2014

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali pięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniących się czerpaniem korzyści z prostytucji oraz praniem brudnych pieniędzy. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

W środę po południu około 50-ciu policjantów z kilku wydziałów i jednostek KWP w Lublinie oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej weszło jednocześnie do kilku agencji towarzyskich na terenie Lublina, Chełma i Zamościa. Podczas policyjnej operacji policjanci zatrzymali pięć osób trudniących się czerpaniem korzyści z nierządu oraz praniem brudnych pieniędzy. Zabezpieczono także ponad 100 gram narkotyków, 30 tysięcy złotych, telefony komórkowe, aparaty fotograficzne i sprzęt komputerowy.

Wszyscy zatrzymani,w wieku od 29 do 36 lat, są mieszkańcami Lublina. Dwie osoby zostały zatrzymane na ulicy, a pozostałe w miejscach zamieszkania.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Z ustaleń wynika, że zatrzymane osoby organizowały i ułatwiały określonym osobom uprawianie prostytucji w zamian za podział w zyskach. Członkowie grupy umieszczali ogłoszenia w lokalnych mediach, udostępniali konkretne lokale i organizowali spotkania z prostytutkami. W grupie istniał szczegółowy podział obowiązków.

Cztery z pięciu zatrzymanych osób były już karane m.in. za kradzieże z włamaniem, posiadanie i handel narkotykami, wyłudzenia, rozboje, bójki i pobicia a także za rozpijanie małoletnich.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, czerpania korzyści z nierządu, kierowania zorganizowaną grupa przestępczą oraz prania brudnych pieniędzy (dwie osoby). Ponadto kolejne dwie zatrzymane osoby będą odpowiadać za posiadanie narkotyków.

Policjanci wystąpili do prokuratury o zabezpieczenie majątkowe w postaci hipoteki kaucyjnej na nieruchomość wartej 410 tys. złotych.

Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Jeszcze dziś w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie zapadną decyzje w zakresie stosowania środków zapobiegawczych.

KWP Lublin

Film Rozbicie grupy trudniącej się czerpaniem korzyści z nierządu i praniem brudnych pieniędzy


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Rozbicie grupy trudniącej się czerpaniem korzyści z nierządu i praniem brudnych pieniędzy (format flv - rozmiar 31.52 MB)

Powrót na górę strony