Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uwolnili przetrzymywaną kobietę i dziecko

Data publikacji 30.08.2014

Krakowscy Policjanci szybko i sprawnie uwolnili kobietę i dziecko, którzy byli przetrzymywani w jednym z mieszkań na Podgórzu w Krakowie

Wczoraj przed godziną 19:00 otrzymaliśmy informację, że w jednym z krakowskich mieszkań znajduje się poszukiwany przez Policję 35-letni mężczyzna. Poszukiwany przetrzymywał w mieszkaniu kobietę z dzieckiem. Sprawca zabarykadował się m. in. zastawiając drzwi wejściowe meblami i siłą bronił dostępu do mieszkania, a także uniemożliwiał wyjście kobiecie i jej dziecku. Sąsiedzi nie zdawali sobie sprawy, że w jednym z mieszkań rozgrywa się dramatyczna sytuacja. 

Policjanci pionu kryminalnego z V Komisariatu Policji w Krakowie oraz policyjni antyterroryści, przygotowując się do odbicia zakładników, postanowili wykorzystać element zaskoczenia i wejść do lokalu przez okno. Szybka decyzja i współpraca z kolegami z Państwowej Straży Pożarnej pozwoliły na przeprowadzenie sprawnej, dynamicznej akcji. Policjanci, do mieszkania znajdującego się na drugim piętrze, weszli przez okno, całkowicie zaskakując sprawcę. Mężczyzna został natychmiast obezwładniony, a kobieta z dzieckiem uwolnieni, nie odnosząc żadnych obrażeń. Cała akcja odbicia zakładników odbyła się błyskawicznie i profesjonalnie.

30-letniej kobiecie i jej 12-letniemu dziecku została zapewniona pomoc psychologiczna.

Sprawcą okazał się 35-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna jest dobrze znany Policji, był już wielokrotnie notowany, a obecnie poszukiwany do odbycia kary. Trafił do policyjnego aresztu.

Dotychczas nie zostały poznane motywy działania sprawcy. Wiadomo, że nie był ojcem dziecka, ani mężem przetrzymywanej kobiety.


KWP Kraków / kb
 

Powrót na górę strony