Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wygraliśmy wielki charytatywny mecz piłki nożnej Policja kontra TVP

Data publikacji 30.08.2014

Zakończył się charytatywny mecz piłki nożnej, w którym rywalizowały ze sobą drużyny gwiazd TVP oraz polskiej Policji. Drużynę telewizyjną poprowadził wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar, natomiast drużynę policyjną do zwycięstwa poprowadził sam Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński.

5:4 to wynik charytatywnego meczu, jaki właśnie dobiegł końca na stadionie w Ostródzie. Choć od samego początku rywalizacja była bardzo wyrównana, ostatecznie zwyciężyła drużyna policjantów. W ostatnich sekundach meczu decydującą bramkę strzelił kom. Mateusz Kocyk z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Drużynę polskiej Policji poprowadził Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, a w jej skład weszło aż pięciu generałów Policji! W drużynie Gwiazd TVP znaleźli się między innymi: Bogusław Piwowar – członek zarządu Telewizji Polskiej, dziennikarze Przemysław Babiarz, Maciej Orłoś i Michał Olszański oraz znani z seriali TVP aktorzy – Antek Królikowski i Maciej Jachowski. Trenerem był były selekcjoner reprezentacji Polski – Jerzy Engel.

Drużyna przeciwna pogratulowała naszemu Kapitanowi gen. insp. Markowi Działoszyńskiemu, który po meczu powiedział, iż bardzo się cieszy, że wszyscy uczestnicy są uśmiechnięci i że mecz był świetną zabawą. Pan Komendant podkreślił także charytatywny cel spotkania, bowiem wszelkie zebrane środki przeznaczone zostaną na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Podkreślił wagę i rolę Fundacji, która wspiera rodziny po funkcjonariuszach poległych w służbie. "Chodzi o takie ludzkie wsparcie, o zajęcie się dziećmi, zorganizowanie wakacji czy udzielenie stypendium naukowego" - dodał Pan Komendant.

W trakcie spotkania została przeprowadzona specjalna licytacja – wygrać można było między innymi piłki Brazuca z podpisami piłkarzy Realu Madryt, którzy niedawno gościli w Polsce podczas Super Meczu Real – Fiorentina.

W przerwie sportowych zmagań można było obejrzeć musztrę paradną Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, która zagrała też specjalny koncert dla zawodników, ich rodzin, kibiców i wszystkich tych, którzy odwiedzili stadion w Ostródzie. Na Pikniku Bezpieczeństwa, który w tym dniu już od samego rana towarzyszył imprezie sportowej, zorganizowane zostały stoiska edukacyjne, konkursy prewencyjne, zabawy, pokazy, a wszystko po to, by przybliżyć gościom służbę w policyjnej formacji.

Każdy uczestnik festynu miał niepowtarzalną okazję obejrzeć z bliska specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przez polskich policjantów w tym m.in.: sprzęt Policji wodnej z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, wóz profilaktyczny i miasteczko Ruchu Drogowego czy autobus konwojowy. Odwiedzić można było również stoisko prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie czy TVP Olsztyn. Znalazło się  także coś dla miłośników teatru – wyjątkowy spektakl z udziałem wolontariuszy programu Profilaktyka a Ty. Po meczu odbył się też specjalny pokaz i prezentacja umiejętności przewodników psów służbowych i ich czworonożnych podopiecznych.

Obu drużynom gratulujemy!

Galeria meczu ►https://policja.pl/pol/galerie-zdjec/102611,Mecz-pilki-noznej-KGP-kontra-TVP-w-Ostrodzie.html

KGP / kb

 

 

Film Wygraliśmy wielki charytatywny mecz piłki nożnej Policja kontra TVP

Pobierz plik Wygraliśmy wielki charytatywny mecz piłki nożnej Policja kontra TVP (format mp4 - rozmiar 59.37 MB)

Powrót na górę strony