Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne zabezpieczenie Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014

Data publikacji 31.08.2014

Stołeczni policjanci zabezpieczali mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, pomiędzy reprezentacjami Polski i Serbii, który odbył się na Stadionie Narodowym. Policjanci dbali o bezpieczeństwo kibiców w drodze na stadion i podczas ich powrotów do domów, patrolowali teren wokół stadionu, a także dworce, lotniska i trasy wjazdowe do Warszawy. W związku z imprezą nie odnotowano żadnych poważnych incydentów.

Wczoraj na Stadionie Narodowym odbył się mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014, pomiędzy Polską i Serbią. Policjanci ruchu drogowego już na kilka godzin przed meczem zabezpieczali drogi dojazdowe oraz kierowali przybyłych kierowców na wyznaczone parkingi. Funkcjonariusze zabezpieczali teren wokół stadionu, aby mieszkańcy i wszyscy kibice mogli bezpiecznie świętować inaugurację Mistrzostw.

W Komendzie Stołecznej Policji pracował specjalny sztab, który koordynował całość policyjnych działań. Tu spływały meldunki od dowódców poszczególnych oddziałów, tutaj również na bieżąco analizowane były wszystkie informacje i podejmowane decyzje. Zapewniony był stały, bezpośredni kontakt ze wszystkimi służbami odpowiedzialnymi za porządek i bezpieczeństwo na terenie miasta.

W trakcie prowadzonych działań nie odnotowano żadnych incydentów.

Jednocześnie warto wspomnieć, że nad całością działań policjantów, związaną z zabezpieczeniem Mistrzostw Swiata w Piłce Siatkowej Mężczyzna 2014 czuwa Policyjne Centrum Dowodzenia, mające siedzibę w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Pracownicy PCD koordynują pracę policjantów na terenie całego kraju, uwzględniając szczególnie te miasta, w których rozgrywane będą mecze.

Pracownicy Centrum będą zbierali informacje nie tylko dotyczące zdarzeń bezpośrednio powiązanych z Mistrzostwami, ale również wszystkich  imprez sportowych, zgromadzeń publicznych i innych ważnych wydarzeń, które będą odbywały się  kraju w czasie trwania operacji SIATKA 2014.

Policyjne Centrum Dowodzenia ► https://policja.pl/pol/aktualnosci/102542,Ruszylo-Policyjne-Centrum-Dowodzenia-w-Legionowie.html?search=96803833

KSP / kb

Powrót na górę strony