Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z nożem na policjantów

Data publikacji 31.08.2014

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego zatrzymali 42-latka, który po awanturze domowej rzucił się z nożem na interweniującego policjanta. Mężczyzna był już wcześniej notowany m.in. za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz kradzieże.

30 sierpnia 2014 roku kilka minut przed północą, policjanci zostali wezwani przez 38-letnią mieszkankę powiatu łódzkiego wschodniego. Kobieta twierdziła, iż jej 42-letni mąż jest pod wpływem alkoholu i zachowuje się agresywnie w stosunku do niej i jej 18-letniego syna. Przybyli na miejsce mundurowi próbowali uspokoić agresora, jednak ten nie reagował na ich prośby.

W pewnym momencie mężczyzna pobiegł do kuchni, skąd zabrał nóż kuchenny i zaczął grozić policjantom, że jeśli ci ruszą w jego kierunku, to ich zabije. Jednocześnie kilkukrotnie wbijał nóż w blat kuchenny i rzucał w kierunku mundurowych drobnymi przedmiotami, znajdującymi się w kuchni. Funkcjonariusze usiłowali obezwładnić 42-latka, używając gazu łzawiącego, jednak nie przyniosło to oczekiwanego efektu. Mężczyzna wybiegł na podwórze i wymachując nożem, dalej groził funkcjonariuszom i swojej małżonce. W pewnym momencie 42-latek krzyknął do jednego z interweniujących policjantów, iż go zabije i zaczął biec w jego kierunku. Wówczas policjant, po uprzednim ostrzeżeniu i oddaniu strzału ostrzegawczego, dwukrotnie strzelił w kierunku napastnika, raniąc go w lewą nogę. Ranny mężczyzna upadł na ziemię. Nie powstrzymało go to jednak przed kolejnym groźbami i wyzwiskami. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała rannego do szpitala.

Mężczyzna został zatrzymany. Decyzję, jakie zarzuty usłyszy 42-latek, podejmie prokurator.

KWP Łódź

 

Powrót na górę strony