Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Forum Ekonomiczne w Krynicy i rozgrywki w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej

Data publikacji 02.09.2014

Policjanci zabezpieczają obydwie imprezy masowe czuwając nad bezpieczeństwem uczestników oraz pomagając w zorganizowaniu dojazdów do miejsc gdzie odbywają się spotkania.

Forum Ekonomiczne w Krynicy już od lat przyciąga mnóstwo osób – liderów życia politycznego, gospodarczego i społecznego oraz osób zainteresowanych tematyką ekonomiczną. To największa konferencja w Europie Środkowej i Wschodniej. W tym roku organizatorzy przewidują udział ponad 2 500 gości oraz blisko pół tysiąca dziennikarzy z kilkudziesięciu krajów Europy, Azji i Ameryki.

Każdego dnia nad bezpieczeństwem uczestników Forum czuwać będzie około 150 policjantów oddelegowanych do różnych zadań m.in. związanych z zapewnieniem płynności ruchu drogowego na drogach dojazdowych do Krynicy czy dbaniem o spokój i porządek publiczny.

Także w Krakowie policjanci biorą udział w zabezpieczeniu międzynarodowych spotkań – tym razem sportowych. W stolicy Małopolski odbył się już pierwszy mecz w ramach rozgrywek XVIII Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Dzisiaj, na hali krakowskiej Areny kolejne mecze, pierwsze siatkarskie emocje już za nami (mecz reprezentacji USA z Iranem). Ponad 360 policjantów różnych pionów pełni służbę związaną z usprawnieniem ruchu drogowego w miejscach dojazdów do hali sportowej i zapewnieniem bezpieczeństwa kibicom udającym się na mecz, turystom i mieszkańcom miasta. Rozgrywki w Krakowie jeszcze 4, 6 i 7 września br.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony