Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyźnie życie

Data publikacji 04.09.2014

Wrocławscy policjanci uratowali mężczyznę, który w piwnicy jednego z budynków mieszkalnych, próbował targnąć się na własne życie. Dzięki szybkiej interwencji, odnalezieniu wiszącego już mężczyzny i prowadzonej nieprzerwanie akcji reanimacyjnej, udało się przywrócić uratowanemu czynności życiowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Policjanci z komisariatu na wrocławskim Śródmieściu uratowali życie jednemu z mieszkańców miasta. Do zdarzenia doszło w piwnicy jednego z budynków mieszkalnych. Uratowany to 58-letni wrocławianin. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie zaopiekowali się nim dalej lekarze.

Do zdarzenia doszło po godzinie 20.00. Funkcjonariusze otrzymali informacje o tym, że jeden z mieszkańców prawdopodobnie chce targnąć się na własne życie.

Z relacji zgłaszającej kobiety wnikało, że mężczyzna opuścił mieszkanie i poszedł do piwnicy.

Po tym jak policjanci niezwłocznie podjęli interwencję, będąc już w piwnicy jednego z budynków mieszkalnych, znaleźli oni wiszącego mężczyznę. Natychmiast odcięli linkę i z uwagi na to, że mężczyzna nie dawał oznak życia, rozpoczęli akcję reanimacyjną, którą prowadzili nieprzerwanie przez około 10 minut. Po tym czasie czynności reanimacyjne przejęło od policjantów przybyłe na miejsce pogotowie ratunkowe.

W wyniku prowadzonej akcji udało się przywrócić mężczyźnie funkcje życiowe. Uratowany został przewieziony przez pogotowie do szpitala, gdzie dalej zajęli się nim lekarze.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony