Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wojewódzkie eliminacje do finału XIV Kynologicznych Mistrzostw Policji

Data publikacji 04.09.2014

W dniach 2–3 września 2014 r. w Kielcach odbyły się wojewódzkie eliminacje do finału XIV Kynologicznych Mistrzostw Policji. Do rywalizacji stanęło 6 policjantów – przewodników z psami z czterech jednostek garnizonu świętokrzyskiego. To laureaci powiatowych eliminacji, w których udział wzięło 28 przewodników z psami.

Głównym celem eliminacji było wyłonienie dwóch przewodników psów służbowych, którzy będą reprezentowali Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach podczas XIV Kynologicznych Mistrzostw Policji w dniach 30 września–3 października 2014 roku w Sułkowicach.

Podczas zawodów oceniano między innymi: ogólne posłuszeństwo psa, pracę węchową, pościg w kagańcu za osobą, obronę przewodnika podczas konwoju oraz pościg za osobą połączony z atakiem pozoranta na psa.

Po południu podsumowano eliminacje i wyłoniono zwycięzcę. Gratulacje składali i nagrody wręczali Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach mł. insp. Roman Sobczak oraz Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach mł. insp. Paweł Gromniak.

Klasyfikacja:
1.  asp. Dariusz Wziątek z psem Cero / KPP Sandomierz

2.  mł. asp. Hubert Wójcik z psem Daja / KPP Włoszczowa

3. asp. Wojciech Pudło z psem Cedur / KMP Kielce

4.  asp. Krzysztof Pawlik z psem Ekspres / KMP Kielce

5. asp. Waldemar Nocoń z psem Edoz / KPP Kazimierza Wielka

6. asp. Mariusz Pawłowski z psem Gabadir / KMP Kielce

 

(KWP Kielce / mb)

Powrót na górę strony