Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ zlikwidowali krajalnię tytoniu

Data publikacji 04.09.2014

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej z Poznania 2 września zlikwidowali kolejną nielegalną krajalnię tytoniu. Podczas realizacji policjanci zatrzymali 2 mężczyzn, mieszkańców Łodzi, podejrzanych o udział w procederze. Zabezpieczyli ponad 2,5 tony tytoniu. Skarb Państwa mógł stracić w wyniku tego przestępczego procederu blisko 1,5 miliona złotych. Za to przestępstwo grozi do 3 lat więzienia.

Policjanci CBŚ KGP podczas wielomiesięcznej pracy zbierali informacje, z których wynikało, że na terenie Łodzi został zorganizowany punkt, gdzie mielono i magazynowano znaczne ilości tytoniu. Następnie krajanka tytoniowa była rozprowadzana wśród odbiorców indywidualnych na terenie całej Polski.

Funkcjonariusze CBŚ trafnie wytypowali magazyny, w których znaleźli nielegalnie przetwarzany tytoń. 2 września br. razem z funkcjonariuszami Grupy Mobilnej 3 Izby Celnej wkroczyli do podejrzanych miejsc. Tam na gorącym uczynku zatrzymali 36 i 45-latka, mieszkańców Łodzi. Mężczyźni ładowali akurat przygotowany do dalszej dystrybucji tytoń na samochód. Policjanci CBŚ dzięki posiadanym informacjom zabezpieczyli również tytoń w jednym z magazynów na terenie Koła.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2,5 tony tytoniu w różnym etapie przetworzenia. Dodatkowo zabezpieczono aromaty, wagi, worki różnej wielkości, a także profesjonalną maszynę do mielenia tytoniu o szacunkowej wartości blisko 300 tys. złotych.

Zatrzymani narazili Skarb Państwa na straty z tytułu nieopłacenia podatku akcyzowego na kwotę prawie 1,5 miliona złotych. Za popełnione przestępstwo Kodeks Karny Skarbowy przewiduje karę do 3 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony