Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie podczas meczów Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej w Katowicach

Data publikacji 04.09.2014

Katowiccy policjanci zabezpieczają kolejne mecze Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które odbywają się Hali Widowiskowo-Sportowej SPODEK. Policjanci dbają o bezpieczeństwo zawodników i kibiców w drodze na halę i podczas ich powrotów do domów, patrolują teren wokół obiektu, a także dworzec i trasy wjazdowe do Katowic. W związku z imprezą nie odnotowano żadnych incydentów.

Policjanci ruchu drogowego już na kilka godzin przed meczami zabezpieczają drogi dojazdowe oraz kierują przybyłych kierowców na wyznaczone parkingi. Funkcjonariusze prewencji i służb kryminalnych zabezpieczają teren wokół hali, aby mieszkańcy i wszyscy kibice mogli bezpiecznie świętować mistrzostwa.

W Spodku otwarto tymczasowy Komisariat Policji. Pracuje w nim specjalny sztab, który koordynuje całość policyjnych działań w rejonie obiektu. Tu spływają meldunki od dowódców poszczególnych odcinków, tutaj również na bieżąco analizowane są wszystkie informacje i podejmowane decyzje. Policjanci współpracują ze wszystkimi służbami odpowiedzialnymi za porządek i bezpieczeństwo na terenie miasta. W trakcie prowadzonych działań nie odnotowano żadnych incydentów.

(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony