Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie podczas meczów Mistrzostw Świata w Siatkówce we Wrocławiu

Data publikacji 08.09.2014

W sobotę i niedzielę we Wrocławiu rozegrane zostały kolejne mecze w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej, w tym dwa spotkania reprezentacji Polski. Nad bezpieczeństwem czuwali dolnośląscy policjanci. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo zawodników, kibiców, a także mieszkańców i innych osób odwiedzających stolicę Dolnego Śląska.

Za nami już wszystkie mecze fazy grupowej, rozegrane we Wrocławiu w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, w tym cztery zwycięskie spotkania reprezentacji Polski. Ostatnie dwa z nich odbyły się w minioną sobotę i niedzielę. Cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem fanów tej dyscypliny sportu. Oprócz meczów reprezentacji Polski, rozegrane zostały w weekend także cztery inne spotkania. Nad bezpieczeństwem drużyn, uczestników i innych osób czuwali policjanci z Dolnego Śląska.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pracował specjalnie powołany sztab, który koordynował całość policyjnych działań. To właśnie tam spływały m.in. meldunki z realizacji zadań w zakresie poszczególnych obszarów zabezpieczenia. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, wskazywali przybyłym kibicom drogi dojazdu do hali, udzielali pomocy w dotarciu na parkingi, czuwali nad bezpieczeństwem kibiców w rejonie przejść dla pieszych oraz dbali o płynność na poszczególnych szlakach komunikacyjnych.

Ponadto funkcjonariusze realizowali zadania w zakresie zapewnienia ładu i porządku publicznego. Na bieżąco monitorowano i analizowano sytuację w pobliżu miejsca, gdzie odbywały się mecze, ale również w strefie kibica, jej okolicach oraz na terenie całego miasta. W tym celu, oprócz policyjnych patroli, wykorzystywano też m.in. dwa policyjne, mobilne centra monitoringu wizyjnego, które stanowiły również swego rodzaju stanowiska dowodzenia na poszczególnych odcinkach policyjnego zabezpieczenia.

Od 31 sierpnia do 7 września br. we Wrocławiu rozegrano 14 spotkań w ramach Mistrzostw Świata w Siatkówce. Nie odnotowano w tym czasie żadnych przypadków naruszenia ładu i porządku publicznego, ani też żadnych poważniejszych zdarzeń.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 21.25 MB)

Film Bezpiecznie podczas meczów Mistrzostw Świata w Siatkówce we Wrocławiu

Pobierz plik Bezpiecznie podczas meczów Mistrzostw Świata w Siatkówce we Wrocławiu (format mp4 - rozmiar 22.21 MB)

Powrót na górę strony