Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował przekupić policjantów. Odpowie przed sądem

Data publikacji 08.09.2014

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który próbował wręczyć policjantom łapówkę. Kierowca chciał w ten sposób uniknąć zapłacenia 200 złotowego mandatu i naliczeniu 6 punktów karnych za popełnione wykroczenie drogowe. 63-latek usłyszy niebawem prokuratorskie zarzuty.

Wczoraj po południu na drodze krajowej nr 7 w okolicy miejscowości Załuski policjanci ruchu drogowego zauważyli jadącego vw, w którym zarówno kierujący jak i pasażer nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Kierowcą okazał się 63–letni mieszkaniec Warszawy. Za kierowanie pojazdem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz za przewożenie pasażera, który również z nich nie korzystał  policjant nałożył na kierującego mandat w wysokości 200 zł i 6 punktów karnych. Mężczyzna, chcąc uniknąć  konsekwencji za  popełnione wykroczenie, włożył 100 zł banknot do dowodu rejestracyjnego i przekazał go policjantowi mówiąc, że to za szybkie załatwienie sprawy. Kierowca twierdził, że musi nadrobić stracony czas, który przeznaczył  na posiłek w barze.

O zdarzeniu funkcjonariusz powiadomił oficera dyżurnego nidzickiej komendy.  

Dzisiaj 63-latek usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej, za który grozi mu kara nawet 10 lat pozbawiania wolności.

Policjanci przypominają, że za wręczanie bądź usiłowanie wręczenia  korzyści majątkowej funkcjonariuszom w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP w Olsztynie / pt)

Powrót na górę strony