Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za bezprawne pozbawienie wolności

Data publikacji 09.09.2014

Zarzuty bezprawnego pozbawienia wolności 42–latka, jego pobicie, naruszenia nietykalności jego matki oraz wpływanie na zeznania świadka usłyszeli trzej mężczyźni zatrzymani przez kryminalnych z Torunia. Jeszcze w piątek policjanci doprowadzili ich do toruńskiej prokuratury i sądu. Tam zapadła decyzja, że cała trójka najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek kryminalni z toruńskiej komendy doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód trzech mężczyzn, którzy pozbawili wolności mieszkańca gminy Obrowo. Informację o tym zdarzeniu dyżurny policji otrzymał w środę (3.09.14) około godz. 20.30. Dzwoniła matka 42-latka, która opowiedziała policjantom jak na ich posesję przyjechał czerwony pojazd, wysiedli z niego trzej nieznani mężczyźni, pobili ją, jej męża oraz syna, którego dodatkowo zabrali  do bagażnika i odjechali w nieznanym kierunku. Dyżurny o całym zdarzeniu powiadomił wszystkie możliwe jednostki. Jak się w konsekwencji okazało, mężczyźni jechali  z 42- latkiem około 30 kilometrów po czym pozostawili go w jednej z miejscowości w gminie Rogowo w powiecie rypińskim. Tam znaleźli go policjanci.

W poszukiwaniu sprawców brali udział toruńscy kryminalni i funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego. Policjanci przesłuchiwali wszystkich możliwych świadków tego zdarzenia i  zbierali dowody w tej sprawie. Efektem wszystkich tych czynności było zatrzymanie następnego  dnia  trzech  sprawców. To 22-letni mieszkaniec powiatu lipnowskiego, 23-latek z gminy Kikół oraz 20-latek z gminy Obrowo. Wszyscy w piątek (05.09.14) zostali doprowadzeni do toruńskiej prokuratury. Tam  usłyszeli zarzuty bezprawnego pozbawienia wolności 42 –latka, jego pobicia, naruszenia nietykalności jego matki oraz wpływania na zeznania świadka. Oskarżyciel złożył również wniosek do sądu o ich tymczasowe aresztowanie. Jeszcze tego samego dnia wszyscy podejrzani trafili na 3 miesiące "za kratki". Śledczy przewidują dalszy rozwój tej sprawy.

Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP Bydgoszcz / mb)

Powrót na górę strony