Bieg Zbiega

Data publikacji 09.09.2014

6 września 2014 r. na terenie Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka został rozegrany "II Leśny Bieg Zbiega" zorganizowany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Warszawie w ramach obchodów 90-lecia powołania Lasów Państwowych, w którym uczestniczyły reprezentacje wszystkich formacji mundurowych m.in. Wojska Polskiego, Żandarmerii Wojskowej, Państwowej Straży Pożarnej, Biura Ochrony Rządu i Lasów Państwowych. Każda formacja mogła wystawić maksymalnie 10 zawodników.

Zawody, które są jednym z najtrudniejszych biegów terenowych w Polsce rozgrywane były na dystansie 12 km (w przypadku korzystania z mapy i uproszczonej formy biegu na orientację) i 14 km w przypadku biegu po wyznaczonej przez organizatora trasie, która była bardzo wymagająca i przebiegała przez leśne chaszcze, rowy melioracyjne, pola uprawne i pola błotne. Wszystko było dodatkowe urozmaicone licznymi przeszkodami terenowymi.

Bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja Komendanta Głównego Policji w składzie: mł. insp. Janusz Skosolas KWP Gdańsk, mł. insp. Tomasz Kubicki KPP Olesno, podinsp. Maciej Wojciechowski WSPol Szczytno, kom. Grzegorz Tomczak WSPol Szczytno, sierż. Anna Ficner KPP Złotoryja i post. Mateusz Kazek KPP Brzesko - wygrywając wszystkie kategorie tj:

Indywidualnie miejsce I podinsp. Maciej Wojciechowski, ustanawiając jednocześnie wynikiem 1:15:51 s rekord trasy. Na drugiej pozycji uplasował się post. Mateusz Kazek. III miejsce zajął Seweryn Pogocki z Państwowej Straży Pożarnej.

W kategorii kobiet bezkonkurencyjna była sierż. Anna Ficner wygrywając z czasem 1:24:47 s, II była Anna Rutkowska reprezentująca Lasy Państwowe, III miejsce zajęła Ewa Rusinowicz ze Straży Granicznej.

W klasyfikacji drużynowej nasza reprezentacja wyprzedziła drużynę Państwowej Straży Pożarnej, która zajęła II miejsce i reprezentację Wojsk Specjalnych - miejsce III.

Po zwycięstwach w rozegranym 16 sierpnia 2014 w Lublińcu "X Biegu Katorżnika" (indywidualnie podinsp. Maciej Wojciechowski i wśród kobiet Anna Ficner) to kolejny duży sukces reprezentacji KGP świadczący o tym, że w tak ekstremalnych  warunkach polscy policjanci nie mają sobie równych.

Źródło: Gabinet KGP / mj