Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krakowscy policjanci podsumowują zabezpieczenie meczów rozgrywanych w ramach MŚ w Piłce Siatkowej

Data publikacji 10.09.2014

W Krakowie zakończyły się rozgrywki w ramach XVIII Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Nad bezpieczeństwem uczestników sportowych imprez oraz mieszkańców Krakowa czuwali policjanci. Nie odnotowano żadnych incydentów związanych z imprezami sportowymi w czasie meczów i po ich zakończeniu.

W Krakowie zakończyły się rozgrywki piłki siatkowej, dalsze mecze odbywać będą się w obiektach sportowych innych miast w Polsce, sportowe emocje potrwają jeszcze do 21 września br.

Na krakowskiej Arenie odbyło się 15 meczy rozgrywanych przez 5 dni – cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców, którzy przyjeżdżali do Krakowa z różnych stron Polski, a także Europy, weekendowe spotkania gromadziły na hali komplet widowni.

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników sportowych imprez oraz mieszkańców Krakowa. Dowódcą podoperacji policyjnej „Kraków” był Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie mł. insp. Paweł Dzierżak, który koordynował pracę policjantów różnych pionów oraz współpracę z innymi służbami.

Dla kibiców i turystów odwiedzających w tym czasie Małopolskę uruchomiona została specjalna infolinia. Policjanci dyżurujący przy telefonie podpowiadali jak dojechać do Hali Widowisko-Sportowej, jak ominąć utrudnienia drogowe, przypominali jakie zasady obowiązują w czasie trwania imprezy masowej, czy jak się zachować w różnych sytuacjach związanych z działaniami Policji.

Każdego dnia nad bezpieczeństwem w Krakowie czuwała zwiększona liczba policjantów oddelegowanych do różnych zadań m.in. związanych z zapewnieniem płynności ruchu drogowego na drogach dojazdowych do Areny, dbaniem o spokój i porządek publiczny oraz zapewnieniem bezpieczeństwa kibicom udającym się na mecz, turystom i mieszkańcom miasta.

Nie odnotowaliśmy żadnych incydentów związanych z imprezami sportowymi. Policjanci oceniają je jako spokojne – zarówno w czasie meczów, jak i po ich zakończeniu kibice sprawnie rozchodzili się, stosowali się do poleceń i sugestii policjantów ruchu drogowego kierujących na miejscu ruchem.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony