Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skimmer zatrzymany

Data publikacji 11.09.2014

Krakowscy policjanci udaremnili próbę kradzieży pieniędzy z kont bankowych na podstawie zeskanowanych danych. Zatrzymali w pościgu 28-letniego obywatela Bułgarii.Grozi mu za to kara nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przypuszczali, że w Krakowie mogła pojawić się w ostatnim czasie osoba wykradająca dane z kart klientów różnych banków korzystających z bankomatów. Skrupulatnie analizowali pojawiające się sygnały, aż wreszcie podjęli obserwację wytypowanych bankomatów.

Późną nocą przy jednym z urządzeń w rejonie przejścia podziemnego przy dworcu głównym zauważyli osobę, która próbowała zdjąć umocowaną wcześniej nakładkę. Policjanci przystąpili do działania, podeszli do mężczyzny znajdującego się przy bankomacie, który – gdy tylko zorientował się, że może mieć do czynienia z funkcjonariuszami Policji – zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli za nim w pościg, poinformowano również policjantów pełniących służbę w pobliżu w patrolach umundurowanych. Mężczyzna próbował zmylić biegnących za nim policjantów poruszając się po terenie dworca - usiłował wtopić się w grupy pasażerów oczekujących na pociąg, później przeskoczył ogrodzenie i biegł wzdłuż torów kolejowych.

Po trwającym kilka minut pościgu został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnego aresztu. To 28-letni obywatel Bułgarii. Podczas przeszukania hotelowego pokoju zajmowanego  przez niego policjanci zabezpieczyli m.in. kolejną nakładkę, karty bankomatowe, sprzęt komputerowy o karty bankomatowe. Grozi mu za to kara nawet 25 lat pozbawienia wolności. W chwili obecnej ustalamy, czy mężczyzna zdążył wcześniej wykraść dane klientów banków i ilu.

Przypominamy o zachowywaniu ostrożności podczas korzystania z bankomatu, aby nie dochodziło do wykradania danych. W razie wątpliwości co do właściwej konstrukcji bankomatu natychmiast informujmy obsługę banku lub Policję.

 

 

Powrót na górę strony