Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Data publikacji 11.09.2014

Dzięki szybkiej reakcji prudnickich policjantów uratowany został mężczyzna, który próbował odebrać sobie życie. Sierż. Adrian Landwójtowicz i st. post. Magdalena Dachowska dotarli na czas do 35-latka. Interweniujący policjanci odebrali mężczyźnie nóż i po opatrzeniu przekazali go załodze karetki pogotowia.

Tuż przed godziną 23:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Prudniku otrzymał informację od dyżurnego Policji z Głuchołaz o mężczyźnie, który telefonicznie poinformował go, że chce popełnić samobójstwo.

Policjanci szybko ustalili, że dzwoniący przebywa na terenie jednej z miejscowości w powiecie prudnickim. Oficer dyżurny natychmiast skierował we wskazany rejon policyjny patrol. Jednocześnie próbował  nawiązać kontakt telefoniczny z mężczyzną. Po kilku minutach od zgłoszenia, policjanci dotarli do niedoszłego samobójcy.

Pomoc ze strony mundurowych przyszła w samą porę. Funkcjonariusze natychmiast odebrali mu nóż i udzielili pierwszej pomocy. Następnie powiadomili pogotowie, monitorując jednocześnie stan zdrowia mężczyzny. Załoga karetki zabrała 35-latka do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony