Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny tydzień MŚ w Siatkówce we Wrocławiu również spokojny

Data publikacji 15.09.2014

Minął kolejny tydzień, w trakcie którego, w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej, rozgrywane były mecze we wrocławskiej Hali Stulecia. Nad bezpieczeństwem podczas każdego z ośmiu spotkań czuwali dolnośląscy policjanci. Nie odnotowano żadnych przypadków naruszenia ładu i porządku publicznego.

W zabezpieczeniach brali udział funkcjonariusze pionów prewencji i ruchu drogowego. Podczas rozgrywek, w których w tym tygodniu brały udział reprezentacje różnych państw, policjanci nie odnotowali żadnych przypadków naruszenia ładu i porządku publicznego. Całość działań koordynowana była przez specjalnie powołany w komendzie wojewódzkiej sztab.

Funkcjonariusze ruchu drogowego oraz prewencji wskazywali kibicom drogi dojazdu do hali, udzielali pomocy w dotarciu na parkingi oraz czuwali nad bezpieczeństwem w rejonie przejść dla pieszych, dbając także o płynność na poszczególnych szlakach komunikacyjnych.

Działania prowadzone były podczas każdego z ośmiu spotkań, jakie odbyły się w tym tygodniu na terenie wrocławskiej Hali Stulecia. Za każdym razem na bieżąco monitorowano i analizowano sytuację w pobliżu miejsca, gdzie odbywały się mecze, w strefie kibica i jej okolicach oraz na terenie całego miasta. Nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony