Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spokojnie podczas rozgrywek MŚ w Piłce Siatkowej w Katowicach

Data publikacji 15.09.2014

Katowiccy policjanci zabezpieczali wczoraj mecz Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, pomiędzy reprezentacjami Polski i Iranu, który był transmitowany na telebimie w strefie kibica katowickiego Spodka oraz mecz rozgrywany w hali pomiędzy Rosją i Niemcami. Policjanci dbali o bezpieczeństwo kibiców, którzy w liczbie prawie 6 tysięcy zgromadzili się w rejonie obiektu sportowego. W związku z imprezą nie odnotowano żadnych incydentów.

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników sportowych imprez oraz mieszkańców Katowic. W Komendzie Wojewódzkiej Policji i Komisariacie Policji w Spodku pracowały specjalne sztaby, które koordynowały całość policyjnych działań. Tu spływały meldunki od dowódców poszczególnych oddziałów, tutaj również na bieżąco analizowane były wszystkie informacje i podejmowane decyzje. Zapewniony był stały, bezpośredni kontakt ze wszystkimi służbami odpowiedzialnymi za porządek i bezpieczeństwo na terenie miasta.

Bezpieczeństwa pilnowało kilkuset policjantów oddelegowanych do różnych zadań m.in. związanych z zapewnieniem płynności ruchu drogowego na drogach dojazdowych do Spodka, dbaniem o spokój i porządek publiczny oraz zapewnieniem bezpieczeństwa kibicom udającym się na mecz, turystom i mieszkańcom miasta. Od początku mistrzostw nie odnotowaliśmy żadnych incydentów związanych z imprezami sportowymi. Policjanci oceniają je jako spokojne – zarówno w czasie meczów, jak i po ich zakończeniu kibice sprawnie rozchodzili się, stosowali się do poleceń i sugestii policjantów ruchu drogowego i innych służb.

Sportowe emocje potrwają w Katowicach do 21 września. To największa operacja pod względem sportowym i logistycznym w Katowicach. W trosce o to, by sportowe święto w jakim uczestniczymy było nadal radosnym wydarzeniem, pragniemy przypomnieć o zasadach bezpiecznego zachowania:
•    Uważaj na oszustów, którzy wykorzystują różne sposoby, aby wzbogacić się kosztem nieostrożnych osób,
•    Zachowaj czujność w miejscach gdzie występuje duży tłok. Bądź szczególnie ostrożny podczas wsiadania do zatłoczonego autobusu, tramwaju, pociągu i wysiadania z nich. Łatwo możesz stać się ofiarą złodziei kieszonkowych. Pamiętaj! Nie licz na to, że złapiesz kieszonkowca. Postaraj się raczej udaremnić mu kradzież,
•    Nie ryzykuj niepotrzebnie – nie noś przy sobie większej sumy pieniędzy i unikaj przygodnych znajomości,
•    Nie pozostawiaj w samochodzie w widocznym miejscu rzeczy wartościowych, a najlepiej na czas pobytu takie rzeczy przekaż do depozytu (np. w hotelu, na poczcie lub w banku),
•    W chwili zagrożenia krzycz głośno, to odstrasza napastnika i sprowadza pomoc,
•    Niezależnie od tego czy jesteś ofiarą, czy świadkiem przestępstwa, jak najszybciej staraj się zawiadomić Policję. Zapamiętaj numery: 997 lub 112.

Dla zapewnienia sprawnego dojazdu kibiców samochodami osobowymi i autobusami w rejon Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek” ustalono następujące ciągi komunikacyjne:
•    z kierunku Sosnowiec: DK 86 (Al. Roździeńskiego), DK 79 (Al. Roździeńskiego), ul. Dobrowolskiego, ul. Nadgórników, ul. Olimpijska
•    z kierunku Krakowa, Wrocławia: autostrada A – 4, ul. Bocheńskiego, ul. Bracka, ul. Chorzowska, Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka, al. Roździeńskiego, ul. Olimpijska.

Dla sympatyków piłki siatkowej przewidziano parkingi usytuowane w rejonie ulic:
•    Dobrowolskiego, Nadgórników, Olimpijskiej, Korfantego (od Ronda do ul. Katowickiej wyłączony będzie jeden pas ruchu – w czasie meczów półfinału i finału, 20 i 21 września br.).

(KWP w Katowicach / mj)

Film Spokojnie podczas rozgrywek MŚ w Piłce Siatkowej w Katowicach

Pobierz plik Spokojnie podczas rozgrywek MŚ w Piłce Siatkowej w Katowicach (format mp4 - rozmiar 29.26 MB)

Powrót na górę strony