Maczetą zaatakował kolegę - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Maczetą zaatakował kolegę

Data publikacji 16.09.2014

Pod zarzutem usiłowania zabójstwa do policyjnego aresztu trafił 26-letni mieszkaniec gm. Skierbieszów. Mężczyzna, wychodząc z bloku wspólnie z 20-letnim kolegą, u którego przebywał, niespodziewanie zadał mu cios maczetą, powodując ranę karku. Zamościanin trafił pod opiekę lekarzy. 26-latek uciekł z miejsca, ale po chwili był już w rękach policjantów. Zgodnie z kodeksem karnym za usiłowanie zabójstwa grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Wczoraj w południe dyspozytor pogotowia ratunkowego powiadomił dyżurnego zamojskiej komendy o udzielaniu pomocy 20-letniemu mieszkańcowi Zamościa z raną karku. Jak ustalili policjanci, Zamościanin ugodzony został maczetą przez kolegę, 26-letniego mieszkańca gm. Skierbieszów. Przed południem młodzieńcy przebywali w mieszkaniu 20-latka w Zamościu przy ul. Reja. Oglądali telewizję. W południe, wychodząc z bloku, 26-latek na klatce schodowej niespodziewanie zaatakował kolegę. Maczetą, którą posiadał przy sobie zadał mu cios w szyję powodując ranę z uszkodzeniem wyrostka kręgosłupa szyjnego, po czym uciekł.

20-latek trafił pod opiekę lekarzy zamojskiego szpitala. 26-latek zatrzymany został przez patrol ruchu drogowego na ul. Hrubieszowskiej. Mężczyzna szedł chodnikiem. Przy sobie posiadał plecak, w którym znajdowała się maczeta. 26-latek trafił do policyjnego aresztu. Był trzeźwy. Dziś zostanie przesłuchany.

Zgodnie z kodeksem karnym za usiłowanie zabójstwa grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
 
(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja