Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne zabezpieczenie bydgoskich meczów Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn

Data publikacji 16.09.2014

W Bydgoszczy rozegrane zostały już wszystkie mecze w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Nad bezpieczeństwem czuwało około 1000 policjantów. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo kibiców, zawodników, a także mieszkańców Bydgoszczy.

Za nami już wszystkie mecze rozegrane w Bydgoszczy w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Ostatnie odbyły się w minioną sobotę i niedzielę.

W Komendzie Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Bydgoszczy, w czasie gdy rozgrywane były mecze, pracowały specjalnie powołane sztaby, koordynujące policyjne zabezpieczenie. To właśnie tam spływały meldunki z przebiegu działań policyjnych.

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, wskazywali przybyłym kibicom drogi dojazdu do hali, czuwali nad bezpieczeństwem kibiców w rejonie hali, gdzie odbywały się rozgrywki dbali o płynność na szlakach komunikacyjnych. Wykonali ponad 100 konwojów autokarów, którymi podróżowali zawodnicy.

Na bieżąco monitorowano i analizowano sytuację w pobliżu miejsca, gdzie odbywały się mecze, ale również w strefie kibica, jej okolicach oraz na terenie całego miasta. W tym celu wykorzystywano m.in. policyjne mobilne centra monitoringu wizyjnego.

Od 10-14 września br. w Bydgoszczy rozegrano 8 meczów w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W tym czasie policjanci nie odnotowali przypadków naruszenia ładu i porządku publicznego, ani też żadnych poważniejszych zdarzeń.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Film Policyjne zabezpieczenie bydgoskich meczów Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn

Pobierz plik Policyjne zabezpieczenie bydgoskich meczów Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn (format mp4 - rozmiar 16.36 MB)

Powrót na górę strony