Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O krok od zderzenia z radiowozem

Data publikacji 16.09.2014

Policjanci z Malborka zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy stworzyli zagrożenie w ruchu drogowym. Wyprzedzając inne pojazdy jechali wprost pod nadjeżdżający z naprzeciwka nieoznakowany radiowóz. Funkcjonariusze musieli zjechać na pobocze, aby uniknąć czołowego zderzenia. Wobec jednego z kierowców sprawa zostanie skierowana do sądu, drugi otrzymał mandat.

W niedzielę (14 września 2014 roku) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku pełnili służbę w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym w wideorejestrator.

W trakcie patrolowania drogi krajowej nr 22 zatrzymali do kontroli dwóch kierowców samochodów osobowych, którzy w trakcie wyprzedzania kolumny pojazdów wymusili pierwszeństwo na jadących z naprzeciwka funkcjonariuszom. Policjanci, by uniknąć zderzenia czołowego zmuszeni byli zjechać na pobocze.

Kierowca mazdy został ukarany mandatem. Kierującemu toyotą policjanci zatrzymali prawo jazdy, mężczyzna nie przyjął mandatu, funkcjonariusze skierowali sprawę do sądu. Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym grozi kara grzywny do 5 tys. złotych. Sąd może również orzec zakaz kierowania pojazdami na 3 lata.

(KWP w Gdańsku / mj)

Film O krok od zderzenia z radiowozem

Pobierz plik O krok od zderzenia z radiowozem (format mp4 - rozmiar 1.69 MB)

Powrót na górę strony