Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za piratką drogową

Data publikacji 17.09.2014

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji po pościgu zatrzymali piratkę drogową, która szaleńczą jazdą narażała siebie, swoje dzieci i innych kierowców na niebezpieczeństwo. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy i wyliczyli, że złamała kilkadziesiąt przepisów, „zbierając” 100 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło wieczorem w sobotę 13 września 2014 około 21:00 w Babicach, gdzie podczas kontroli w ruchu drogowym, policjanci zauważyli samochód marki Mercedes, który jechał ul. Śląską blisko 130 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h, wyprzedzając przy tym inne pojazdy m.in. na przejściu dla pieszych i podwójnej ciągłej.

Policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, jednakże ten nie zareagował. W związku z tym powiadomili dyżurnego i natychmiast zaczęli ścigać pirata drogowego. Po kilkunastu minutach Mercedes wjechał w jedną z bocznych uliczek na terenie Chełmu Śląskiego gdzie został zatrzymany.

Jak się okazało za kierownicą siedziała 31-letnia mieszkanka Chorzowa. Kobieta nie jechała sama -  w pojeździe znajdowała się również dwójka jej dzieci 3- i 14 – letnie.  Podczas czynności policjanci musieli w pierwszej kolejności użyć gaśnic, gdyż spod tylnej osi samochodu wydobywał się dym – jak się okazało kobieta szarżując podczas trwającego pościgu zatarła silnik i klocki hamulcowe.

W trakcie ucieczki kierująca mercedesem popełniła kilkadziesiąt poważnych wykroczeń mi. in. spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, jazda z nadmierną prędkością, jazda pod prąd, wjazd na skrzyżowanie przy zapalonym czerwonym świetle, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i  na skrzyżowaniach   przekraczanie dozwolonej prędkości itp.

W związku z tym policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a materiały w sprawie zagrożenia, które stwarzała na drodze wraz z wnioskiem o ukaranie zostaną skierowane do Sądu. Ponadto policjanci wyliczyli, że za popełnione wykroczenia można by było kilkakrotnie zatrzymać jej prawo jazdy.

(KWP w Krakowie / pt)

 

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 11.78 MB)

Powrót na górę strony