Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za przestępstwo seksualne wobec 8-miesięcznej dziewczynki

Data publikacji 17.09.2014

Nawet 12 lat pozbawienia wolności może grozić 37-letniemu Jackowi S., którego zatrzymali policjanci z Elbląga, pod zarzutem innej czynności seksualnej wobec 8-miesięcznej dziewczynki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i odpowie za swój czyn przed sądem. Dziecko przebywa w szpitalu. Policjanci nadal pracują nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia.

Policjantów o zdarzeniu poinformował lekarz dyżurny ze Szpitala Miejskiego w Elblągu, gdzie w nocy z poniedziałku na wtorek trafiła 8-miesięczna dziewczynka. Policjanci z wydziału kryminalnego elbląskiej Komendy natychmiast przystąpili do ustalania okoliczności zdarzenia i tego, kto mógłby mieć z nim związek.

Czynności policyjne pozwoliły odkryć prawdę i zatrzymać 37-letniego wuja dziewczynki, u którego dziecko przebywało. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj po południu w jednej spod elbląskich miejscowości. Złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jacek S. nie był wcześniej karany. Policjanci będą dążyli do izolacji podejrzanego, a tym samym złożą wniosek o areszt dla mężczyzny. Trwają dalsze czynności w tej sprawie. Śledczy przesłuchują świadków i zbierają materiał dowodowy, który pomoże wyjaśnić sprawę.

Zatrzymany mężczyzna odpowie przed sądem. Za dopuszczenie się innej czynności seksualnej z małoletnim może mu grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / pt)

 

Powrót na górę strony