Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani 2 godziny po włamaniu

Data publikacji 18.09.2014

Policjanci z Olesna odzyskali ponad 28 000 złotych, skradzionych podczas włamania do jednego ze sklepów w tym mieście. Do zatrzymania podejrzewanych doszło już dwie godziny po zgłoszeniu przestępstwa. Trzej zatrzymani w tej sprawie usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. 17-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 14 i 16-latek odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Dyżurny oleskiej komendy został powiadomiony o włamaniu do jednego ze sklepów w centrum miasta. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca po rozbiciu witryny wszedł do sklepu, z którego skradł, jak wynikało ze zgłoszenia, prawie 30 000 złotych.

Niecałe dwie godziny po zgłoszeniu przestępstwa policyjny patrol zatrzymał dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok umundurowanych policjantów próbowali uciekać. Funkcjonariusze przy zatrzymanych 14 i 17-latku ujawnili i zabezpieczyli ponad 15 000 złotych.

Śledczy ustalili też trzeciego podejrzewanego o udział w tym przestępstwie. 16-latek został zatrzymany dwa dni po włamaniu. Podczas przeszukania miejsca, w którym się ukrywał,  kryminalni ujawnili i zabezpieczyli pozostałe pieniądze pochodzące z opisanego przestępstwa oraz skradzione wcześniej na terenie miasta dwa rowery. Łącznie policjanci odzyskali ponad 28 000 złotych.


Podejrzanemu 17-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Nieletni 14 i 16 latek odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

(KWP w Opolu / mj)

Film Zatrzymani 2 godziny po włamaniu

Pobierz plik Zatrzymani 2 godziny po włamaniu (format mp4 - rozmiar 971.36 KB)

Powrót na górę strony