Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozpoczęli testy elektrycznych rowerów

Data publikacji 19.09.2014

Do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie trafiły dwa rowery wyposażone w elektryczny napęd. Funkcjonariusze przez blisko tydzień będą sprawdzać przydatność zastosowanych w jednośladach rozwiązań. Uwagi i opinie zebrane podczas testów zostaną przekazane producentowi. Pozwoli to skonstruować rower, który z powodzeniem będzie mógł być wykorzystywany przez warmińsko-mazurskich policjantów podczas codziennej służby w sezonie letnim.

Parki, skwery, place zabaw i te miejsca, do których nie dojedzie policyjny radiowóz są patrolowane przez policjantów na rowerach. Na ten rodzaj służby można się natknąć szczególnie w sezonie turystycznym. Jednoślady pozwalają na szybsze dotarcie do miejsc o szczególnie dużym natężeniu ruchu drogowego.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie przez tydzień będą testować  dwa rowery o napędzie elektrycznym. Zastosowane w jednośladach nowatorskie rozwiązania technologiczne zostaną szczegółowo sprawdzone i ocenione przez funkcjonariuszy. Podczas służb policjanci sprawdzą przydatność tego typu rowerów w policyjnej służbie.  Uwagi i wnioski zostaną następnie przekazane producentowi. Pozwoli to stworzyć taki model roweru, który z powodzeniem będzie mógł być wykorzystywany przez warmińsko-mazurskich policjantów.

Przekazane do testów rowery wyposażone są w elektryczny napęd zasilany baterią o dużej pojemności. Zgodnie z założeniami producenta jej zasięg wynosi od 50 do 80 km.

Rowery elektryczne znalazły uznanie policyjnych ekspertów w Trakcie XXII Międzynarodowych Targów Zbrojeniowych w Kielcach.

(KWP w Olsztynie / mj)

Film Policjanci rozpoczęli testy elektrycznych rowerów

Pobierz plik Policjanci rozpoczęli testy elektrycznych rowerów (format mp4 - rozmiar 13.3 MB)

Powrót na górę strony