Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali fałszywą krewną

Data publikacji 19.09.2014

Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów z Wawra, pomimo uruchomienia środków finansowych, które zostały przekazane na konto wskazane przez oszustów działających metodą "na wnuczka i policjanta" udało się zabezpieczyć wypłatę 153 ze 170 tysięcy złotych. Z kolei przy współpracy z policjantami z Łodzi doszło do zatrzymania podejrzewanej o dokonanie oszustwa. 60-letnia Krystyna S. zdążyła podjąć jedynie 20 tysięcy. W prokuraturze usłyszała zarzut.

Wszystko odbyło się jak zwykle w takich sytuacjach, najpierw telefon od wnuka z prośbą o pieniądze, potem kolejny od policjanta, który przekonywał o bardzo poważnej akcji CBŚ mającej zakończyć się zatrzymaniem oszustów i w związku z tym o konieczności wpłacenia na policyjne konto pieniędzy.

Reszta potoczyła się bardzo szybko. Pokrzywdzona poszła do banku przelać 173 tysiące złotych na wskazane konto, a dopiero później zaczęła weryfikować, kto do niej telefonował.

Kiedy o wszystkim dowiedzieli się policjanci z komisariatu w Wawrze natychmiast podjęli działania. W pierwszej kolejności postanowili zablokować środki finansowe. Z ustaleń poczynionych w banku wynikało, że przelew został już uruchomiony, a w placówce bankowej w Łodzi podjęto pierwsze 20 tysięcy złotych. Funkcjonariusze przyczynili się do zablokowania pozostałej kwoty 153 tysięcy złotych. W dalszej kolejności wawerscy mundurowi nawiązali kontakt i ścisłą współpracę z policjantami z Łodzi i to oni zatrzymali kobietę, która podjęła gotówkę. W chwili interwencji posiadała 400 złotych.

Kobieta została przekazana funkcjonariuszom z komisariatu przy ulicy Mrówczej. Tutaj policjanci zgromadzili materiał dowodowy i na jego podstawie w prokuraturze 60-letnia Krystyna S. usłyszała zarzut oszustwa, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony